سبد خرید شما
Fa   En

برای شما

پشتیبانی

تماس با پشتیبانی

شبکه های مجازی

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • ایتا

لدر چیست؟

لدر چیست؟

لَدرها (primers) در تست پی سی آر (PCR) نقش بسیار مهمی دارند. آنها به عنوان القای کنندههای اولیه برای تکثیر و تکمیل توالی هدف در راکشن PCR استفاده میشوند. لَدرها دو تکه کوتاه از DNA هستند که به توالیهای مشخصی از DNA هدف متصل میشوند و به عنوان نقطه شروع برای تکثیر توالی هدف عمل میکنند.

انواع مختلفی از لَدرها در تست PCR استفاده می شوند، از جمله:

1. لَدرهای پرایمر: این لَدرها برای تکثیر توالی هدف در راکشن PCR استفاده میشوند. آنها به توالیهای مشخصی از DNA هدف متصل میشوند و به عنوان نقطه شروع برای تکثیر توالی هدف عمل میکنند.

2. لَدرهای پروب: این لَدرها برای تشخیص و تحلیل توالی هدف در راکشن PCR استفاده میشوند. آنها به توالیهای مشخصی از DNA هدف متصل میشوند و به عنوان نقطه شروع برای تشخیص و تحلیل توالی هدف عمل میکنند.

3. لَدرهای توالی خاص: این لَدرها برای تکثیر توالیهای خاصی از DNA هدف استفاده میشوند. آنها به توالیهای خاصی از DNA هدف متصل میشوند و به عنوان نقطه شروع برای تکثیر توالی خاص عمل میکنند.

بیشتر بخوانید:ROX در تکنیک qPCR چیست؟

لَدرها باید با دقت طراحی شوند تا به توالی هدف متصل شوند و توالیهای غیرمطلوب را تکثیر نکنند. همچنین، طول و ترکیب بازگشتی لَدرها نیز باید بهینه باشد تا به تکثیر موثر توالی هدف منجر شود.

در نهایت، انتخاب و طراحی لَدرها بستگی به توالی هدف و هدف نهایی تست PCR دارد. برای بهترین نتایج، مشاوره با متخصصان مولکولی و طراحی لَدرهای مناسب توصیه میشود.

 

شما عزیزان میتوانید بر داشتن اطلاعات بیشتر و خرید دستگاه ترمال سایکلر  و همچنین برای مشاوره تست های مولکولی با کارشناسان ما در شرکت مانا تک در تماس باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
زهرا
9 ماه قبل

سلام.‌‌ آیا لدر انواع مختلف داره؟

Fa En