سبد خرید شما
Fa   En

برای شما

پشتیبانی

تماس با پشتیبانی

شبکه های مجازی

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • ایتا

WHO و انتشار ابزاری مبتنی بر وب برای غربالگری و پیشگیری سل

برنامه جهانی سل WHO با خوشحالی اعلام می کند که به روز رسانی و انتشار ScreenTB (screentb.org) – ابزاری مبتنی بر وب که برای کمک به کشورها در اولویت بندی گروه های خطر برای غربالگری، و همچنین در توسعه رویکردهای غربالگری و پیشگیری متناسب با شرایط کشور طراحی شده است.

غربالگری اقدامی کلیدی برای کشورها برای دستیابی به اهداف بلندپروازانه ای است که رهبران جهان در نشست سطح عالی سازمان ملل در سال 2023 در مورد مبارزه با سل متعهد شده اند. اهداف اعلامیه سیاسی کشورها را متعهد می کند که 45 میلیون نفر مبتلا به سل را شناسایی و درمان کنند و تا سال 2027 درمان پیشگیرانه سل را برای 45 میلیون نفر آغاز کنند. این امر مستلزم گسترش سریع فعالیت هایی مانند غربالگری و یافتن موارد فعال است.

ScreenTB از داده‌های آخرین گزارش جهانی سل WHO و سایر پایگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی و همچنین داده‌های ادبیات منتشر شده برای ارائه آخرین تخمین‌های خاص کشور از اطلاعات کلیدی در مورد بار سل و عوامل خطر، دقت غربالگری و ابزارهای تشخیصی، و برآورد هزینه های خاص کشور این ابزار همچنین به کاربران امکان می دهد گروه های خطر و ابزارهای غربالگری را به دلخواه سفارشی کنند.

بیشتر بخوانید:ارتباط بین باکتری‌ها و بیماری‌های روانی

 ScreenTB تخمین‌هایی از تعدادی پیامد مهم برای کاربر، مخصوص کشور و گروه‌های خطر در حال غربال‌گری و ابزارها و الگوریتم‌های انتخاب‌شده، از جمله بازده غربالگری، واجد شرایط بودن برای درمان پیشگیرانه سل، و هزینه‌ها را تولید می‌کند. این ابزار همچنین تعدادی ارقام را برای درک بصری و مقایسه نتایج ایجاد می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Fa En