سبد خرید شما
Fa   En

برای شما

پشتیبانی

تماس با پشتیبانی

شبکه های مجازی

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • ایتا

تولید برق توسط ویروس‌ها

در یک مطالعه جدید، آزمایشی انجام شده که در آن پوشش پروتئینی یک باکتریوفاژ ذوب شده است، تبدیل آن به یک نیروگاه کوچک برق. این اکتشاف می‌تواند منجر به کشف دستگاه‌های زیستی جدید شود و در زمینه بیومهندسی پیشرفت‌هایی ایجاد کند​​.

در این مطالعه جدید، دانشمندان به بررسی یک پدیده منحصر به فرد پرداختند که در آن پوشش پروتئینی یک باکتریوفاژ، که نوعی ویروس است که باکتری‌ها را آلوده می‌کند، ذوب می‌شود. این فرآیند تبدیل ویروس به یک نیروگاه کوچک برقی را ممکن می‌سازد. این اکتشاف می‌تواند درهای جدیدی را به روی بیومهندسی و توسعه دستگاه‌های زیستی باز کند که می‌توانند برای تولید انرژی به شیوه‌های جدید و پایدار استفاده شوند.

بیشتر بخوانید:ارتباط بین باکتری‌ها و بیماری‌های روانی

این پژوهش نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از زیست‌شناسی مصنوعی و مهندسی بیوشیمیایی برای خلق منابع انرژی جدید بهره برد. ذوب کردن پوشش پروتئینی باکتریوفاژ و تبدیل آن به منبع تولید برق نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از فرآیندهای زیستی در سطح میکروسکوپی برای کاربردهای پر انرژی بهره برد.

این پدیده می‌تواند از طریق بهینه‌سازی و توسعه بیشتر، به توسعه فناوری‌هایی منجر شود که قابلیت تولید انرژی از منابع زیستی را داشته باشند، و این پیشرفت‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند پزشکی، تولید انرژی و محیط زیست مورد استفاده قرار گیرند​​.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Fa En